Čajka v oblakoch Bojnice

Čajka v oblakoch Bojnice

Chodník korunami stromov v Bojniciach s názvom Čajka v oblakoch je veľmi populárna turistická atrakcia, ktorá sa nachádza kúsok od zámku Bojnice. Ide o 30 metrov vysokú kovovú konštrukciu, ktorá vám poskytne výhľad na celé Bojnice a okolie. Dnes sa spolu pozrieme na základné informácie o tomto mieste.

Poloha rozhľadne

Ako sme už spomenuli, vyhliadka sa nachádza kúsok od zámku Bojnice, pešo sa tam dostanete za necelých 30 minút. Je to príjemná dvojkilometrová prechádzka, ktorú zvládnu aj deti.

Čajka v oblakoch vláčik

K rozhľadni vedie asfaltová cesta, po ktorej pravidelne prechádza vláčik v oboch smeroch, ktorý vás môže vyviezť hore alebo zviezť dole. Cena vláčika pre dospelých je 4 € pre jednosmernú jazdu a 8 € pre obojsmernú jazdu. Deti majú samozrejme zľavu. Vláčik odchádza každú polhodinu v oboch smeroch.

Čajka v oblakoch areál

V areáli vyhliadky sa nachádzajú rôzne farebné domčeky, stánky s jedlom a Tarzania. Tarzania je plná rôznych aktivít pre deti či dospelých. Nachádza sa v nej lanová dráha, lezecká stena a rôzne ďalšie preliezky.

Kúsok od rozhľadne sa nachádza aj dinopark – DINONO Bojnice. V tomto parku zažijú zábavu deti aj dospelý. Nachádzajú sa v ňom rôzne modely dinosaurov, niektoré z nich sa dokonca aj pohybujú. Vstupné do dinoparku stojí 6 € na osobu.

Čajka v oblakoch vstupné

Čajka v oblakoch nie je typická rozhľadňa, ktorú môžete navštíviť kedykoľvek a zadarmo. Ak sa chcete dostať na vrchol tohto chodníka, musíte si zaplatiť vstupné. Vstup pre dospelé osoby stojí 10 €. Pre deti od 4 do 15 rokov je zľava a vstupné pre nich stojí 7,50 €.

Ak máte radi adrenalín, určite vyskúšajte tobogán, ktorý ide z najvyššieho bodu rozhľadne až dole. Vstupné na tobogán stojí 2 € na jednu jazdu.

Záver

Ak máte radi výhľady, prípadne neviete kam na výlet s rodinou či priateľmi, Čajka v oblakoch je skvelá voľba! V jej areáli sa zabavia všetci – od tých najmenších až ku dospelým. Uvidíte krásny výhľad okolitej prírody a miest, môžete si urobiť krásnu prechádzku či zažiť nejaký adrenalín(ak si trúfate).

Dúfame, že vám tento článok pomohol a budeme sa na vás tešiť v ďalšom článku!

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *