Chorvátsko – ostrov Krk a jeho okolie

Chorvátsko – ostrov Krk a jeho okolie

Zdravím všetkých našich čitateľov! I keď je vonku stále chladno a počasie nie je príliš lákavé, dnes tu pre vás mám článok a tip na letnú dovolenku.

Chystáte sa na letnú dovolenku a neviete kam? Táto dovolenková destinácia poteší nielen milovníkov slanej morskej vody a slnka, ale aj tých, ktorí neradi cestujú letecky a preferujú cestovanie autom. Reč je o veľmi obľúbenej dovolenkovej krajine, Chorvátsku.

Myslím si, že mnohí z vás, našich čitateľov, ste už Chorvátsko navštívili. Každý z nás pozná známe mestá a destinácie ako Záhreb, Split, Dubrovnik či Zadar. Počuli ste však už o ostrove Krk a jeho zaujímavých zákutiach? Ak nie, ste na správnom mieste. Dnes sa spolu pozrieme na rôzne pláže a miesta nachádzajúce sa na tomto ostrove.

Niečo málo o samotnom ostrove

S rozlohou približne 410 km2 je ostrov Krk najväčším ostrovom Jadranského mora. Jeho výnimočnosť však spočíva aj v tom, že k pevnine je spojený dvoma mostami, čím nestráca typickú jedinečnú ostrovnú atmosféru. Okolo neho sa nachádza niekoľko menších ostrovčekov a skalnatých útesov.

Čižići

Na začiatok by som povedala niečo málo o mieste, na ktorom sme boli ubytovaní. I keď Čižići nepatrí medzi tie najznámejšie miesta tohto ostrova, musím povedať, že ma jeho atmosféra milo prekvapila. Nájdete tu dlhé kamienkovo-piesočnaté pláže vhodné najmä pre rodiny s deťmi, ale aj liečivú bahennú pláž, na ktorej môžete relaxovať a oddýchnuť si od každodenného stresu. Počas turistickej sezóny tu na návštevníkov čaká niekoľko zaujímavých tradičných festivalov a rôzne kultúrne podujatia.

Naše ubytovanie bolo od pláži vzdialené asi kilometer, i z dôvodu, že v okolí sa nachádza niekoľko rôznych apartmánov a domčekov, ktoré ponúkajú ubytovacie služby. V blízkosti bolo taktiež veľmi veľa reštaurácií s príjemne zariadenými terasami na oddych.

Prišli ste so svojimi štvornohými miláčikmi? Nemusíte byť sklamaní, pretože je nablízku niekoľko pláží, ktoré umožňujú pobyt aj so psami.

Jedna z pláži pre psov

Risika

Dovolím si povedať, že obec Risika sa zapáči turistom práve vďaka jej polohe. Z tejto obce sa dostanete na všetky hlavné miesta ostrova do 15 minút autom. Druhým faktorom je najznámejšia piesková pláž s atrakciami pre deti i dospelých. Pláže na tomto ostrove sú zväčša kamenisté, čím sa od nich Risika líši, a aj práve preto patrí medzi najobľúbenejšie. Bohatú prírodu okolo Risiky, vône aromatických rastlín a prímorskú vôňu najlepšie zažijete pri prechádzke po značených turistických chodníkoch.

Pláž Sv. Mareka, Risika

Okolitá príroda Risiky

Miesta v blízkosti, ktoré určite stoja za návštevu

Crikvenica

Mesto Crikvenica patrí taktiež medzi veľmi obľúbené dovolenkové destinácie, najmä pre turistov zo strednej Európy. Nachádza sa približne 40km od mesta Krk na ostrove. Rozhodli sme sa ho navštíviť hneď z niekoľko dôvodov. Naším cieľom bolo navštíviť čo najviac rôznych zaujímavých miest, a aj z toho dôvodu sme každý deň navštevovali iné pláže. V období, keď sme boli v Chorvátsku hrali Chorváti finále Majstrovstiev sveta vo futbale. Povedali sme si, že by mohlo byť zaujímavé pozerať to v nejakom väčšom meste so stovkami ľudí. Musím povedať, že atmosféra bola neskutočná.

Okrem iného sa tam taktiež nachádza veľmi veľa reštaurácií, kaviarni a rôznych podnikov, kde si môžete posedieť a zrelaxovať. V blízkosti je tiež niekoľko pláži s rôznymi atrakciami.

Rijeka

Keď sme odchádzali domov, cestou sme sa zastavili v 3. najväčšom chorvátskom meste. Rijeka je prístavné mesto, ktoré tvorí dôležitý dopravný uzol, práve vďaka prístavu, ale aj letisku, ktoré sa tu nachádza.

Ako si môžete všimnúť na fotkách, námestie tvoria rôzne pamiatky a budovy postavené v rímskych i barokových štýloch. Cestou po námestí tu nájdete veľa kaviarni a reštaurácií, kde si môžete vychutnať dobrú kávu či rôzne chorvátske špeciality. V Rijeke sme sa nezdržali veľmi dlho, práve preto sme nemali možnosť navštíviť rôzne pamiatky, galérie a múzeá, ktoré sa tu nachádzajú.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *