Dublin – Howth

Dublin – Howth

Ahojte všetci! Posledné dva týždne sme, celý Elvia Travel tím, strávili náš čas spoznávaním hlavného mesta Írska – Dublinu.

Na ďalšie 3 týždne sme si pre Vás pripravili 3 rôzne články o Dubline, pretože sme mali možnosť vidieť nesmierne veľa vecí, ktoré stoja za zmienku. Týmto Vám chceme priniesť náhľad do všetkého čo sme navštívili.

Prvá časť našej trilógie článkov bude o jednej očarujúcej až dych vyrážajúcej polostrovnej dedinke nachádzajúcej sa na okraji Dublinu – Howth.

V rámci celého Elvia Travel tímu môžem povedať, že to bola naša najobľúbenejšia časť celého nášho dvojtýždňového výletu.

Howth – ako sa sem dostať, čo sa oplatí vidieť

Howth je malá rybárska dedinka a zároveň aj obchodný prístav, ktorý sa nachádza pri mori, blízko útesov s pobrežnými chodníkmi či svahu s golfovými ihriskami. Dostanete sa sem autom, autobusom alebo vlakom. My sme sa rozhodli cestovať vlakom, pretože sme zistili, že to je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako sa sem dostať. Nastúpili sme do vlaku na vlakovej stanici Tara Street priamo v centre mesta a cesta nám trvala približne 30 minút.

Keď prídete do Howth, budete sa cítiť ako keby ste prišli na úplne iné miesto, pretože centrum mesta sa od tejto dedinky diametrálne odlišuje. Hneď ako vystúpite z vlaku zacítite čistý morský vzduch, uvidíte more a okolité útesy. Vďaka nim sme sa cítili ako na letnej dovolenke. Ak chcete ujsť pred problémami bežného života a vypnúť od hektického a hlučného mesta, Howth je tým správnym miestom.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o tomto mieste, odporučila by som Vám navštíviť farmársky trh, ktorý možno vidieť pár metrov od vlakovej stanice. Na tomto trhu nájdete nielen tradičné dublinské špeciality, ale aj predaj čerstvých rýb či rôzne suveníry, ktoré si môžete zo sebou odniesť ako spomienku na toto netradičné, ale krásne miesto. Navštíviť môžete aj Dublinský hrad, ktorý sme žiaľ nestihli navštíviť, ale videli sme ho pri návrate po ceste z útesov. Ďalšia vec, ktorú si nemôžte nechať ujsť je prechádzka po chodníkoch okolo mora a prístavu. Výhľady odtiaľ sú naozaj prekrásne.

The Cliff Walk alebo prechádzka útesmi

Teraz prichádza na scénu naša najobľúbenejšia časť výletu – prechádzka útesmi. Aj keď nie sme najväčšie fanúšičky turistiky, nemohli sme odísť bez toho, aby sme videli krásy tohto polostrova. Ak pôjdete po ceste okolo Howth, pomaly začnete stúpať do kopca. Hneď na začiatku výstupu sa nachádza schodisko vedúce na skrytú pláž. Bolo tam krásne. Aj keď bola voda ešte studená, niektorí ľudia tam plávali.

Keď pôjdete hore po ceste, budete prechádzať okolím, kde je množstvo domov, až kým sa nedostanete k chodníkom na útese. Jedna vec, ktorú si po ceste všimnete je dom, ktorý bol vo filme Love, Rosie.

Keď sa dostanete k útesom, sú 3 cesty, z ktorých si môžete vybrať:

  • zelený chodník – najkratšia cesta, ktorá vedie cez útesy
  • modrý chodník (cesta, ktorú sme si vybrali my) – prvá polovica cesty vedie cez útesy, avšak pri majáku sa cesta rozdeľuje a pokračuje okolo domov cez dedinku Howth
  • červený a fialový chodník – najdlhšie chodníky, ktoré Vás prevedú celým polostrovom

Určite odporúčam ísť po modrom chodníku. Bude to trvať o niečo dlhšie ako zelená cesta, ale nielenže uvidíte útesy s úžasným výhľadom na Howth a more, ale uvidíte aj krásne štvrte dedinky Howth. Celá prechádzka nám trvala asi 2 hodiny. Nech sa však rozhodnete pre akúkoľvek cestu, určite nebudete sklamaní. Výhľady sú úplne nádherné a určite to bol highlight celého nášho výletu.

Uzavreli by sme to tým, že ak raz budete mať možnosť navštíviť Dublin, určite nevynechajte tento prenádherný polostrov. Bolo tam naozaj krásne, veľa vecí, ktoré sa dali robiť či vidieť, a určite by sme ho rady navštívili aj v budúcnosti.

Nezabudnite si pozrieť ďalšie dve časti trilógie najmä o hlavných pamiatkach, ktoré musíte v Dubline vidieť, a miesta, ktoré sme osobne považovali za zaujímavé.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *