Francúzska Riviera

Francúzska Riviera

Ahojte, naši drahí čitatelia! Sme späť s novým článkom. Tento článok bude o našom výlete na Francúzsku riviéru, ktorú sme navštívili toto leto.

Francúzska riviéra je pobrežná oblasť nachádzajúca sa na juhu Francúzska. Neexistujú žiadne oficiálne hranice, ktoré označujú body, kde sa začína a končí Francúzska riviéra, ale tu sú niektoré mestá, ktoré ju tvoria – Cannes, Nice, Menton, Saint-Tropez a ďalšie. Toto leto som mala možnosť navštíviť pár týchto miest.

Na tomto mieste je úžasné, že všetky mestá sú v tesnej blízkosti, takže môžete každý deň navštíviť nové mesto bez toho, aby ste museli cestovať veľké vzdialenosti. Do ktoréhokoľvek z týchto miest sa dostanete vlakom.

Nice

Prvá lokalita, o ktorej vám niečo poviem, je Nice. Nice je 2. najväčšie mesto Francúzska, ktoré sa nachádza približne 13 km od Monaka. Mesto je plné farebných domov, úzkych uličiek, ktoré sú plné turistov a miestnych obyvateľov.

Počas celej našej dovolenky, ktorá trvala asi týždeň, sme bývali v Nice, priamo v centre blízko pláže. Musím povedať, že počas tak krátkeho pobytu sa Nice sa stalo jedným z mojich najobľúbenejších miest, aké som kedy navštívila. Nemôžem sa dočkať, kým znova navštívim toto nádherné mesto.

Od kúpania sa na pláži Stredozemného mora až po objavovanie centra mesta, ktoré vyžaruje energiou, Nice má všetko. Centrum je plné reštaurácií, malých kaviarní a obchodov. Určite odporúčam zájsť do zmrzlinárne Fenocchi. Majú na výber toľko príchutí o ktorých sa vám ani nesnívalo. Zmrzlina bola úplne vynikajúca a nebudem klamať, keď poviem, že som sa tam zastavila aspoň dvakrát denne. Existuje tiež niekoľko známych reštaurácií, ktoré podávajú morské plody, ale nezabudnite si urobiť rezerváciu vopred, pretože reštaurácie sú vždy plné hostí.

V Nice sa nachádza niekoľko pláží. Prvá sa volá Ponchettes Beach, ktorá sa nachádza hneď vedľa centra. Je to kamienková pláž, no ak máte radšej pieskovú pláž, môžete zájsť na pláž Plage des Marinieres, na ktorú sa dostanete vlakom alebo autobusom.

Nezabudnite navštíviť aj prístav a Parc de La Colline du Chateau, z ktorého budete mať úplne úžasný výhľad na mesto a more.

Menton

Ďalším mestom ležiacim na Francúzskej riviére je Menton nachádzajúci sa blízko Talianska. Toto mesto je ďalšou obľúbenou destináciou s krásnym centrom mesta plným farebných domčekov, pláží a scenérií. Strávili sme tu len pár hodín, pretože nie je tu veľa vecí, čo môžete vidieť, ale aj tak určite odporúčam navštíviť toto miesto preslávené nádhernou scenériou farebných domčekov.

Saint-Tropez

Saint-Tropez je malé mesto nachádzajúce sa takmer 70 km od Nice. Je to trochu ďalej a dá sa tam dostať buď autom alebo loďou. Išli sme tam loďou z prístavu v Nice a cesta tam trvala asi 2 hodiny. Loď ide pozdĺž pobrežia Francúzskej riviéry, takže budete mať nádherný výhľad na mnohé miesta ako napríklad Cannes. Ak teda uvažujete o návšteve Saint-Tropez, nebudete ľutovať cestu loďou.

Miesta, ktoré by ste v Saint-Tropez určite mali navštíviť, sú prístav plný reštaurácií a kaviarní, úzke uličky plné obchodov a trh, ktorý je otvorený len ráno.

Monte Carlo, Monaco

Na koniec tu máme Monte Carlo. Monte Carlo je známe ako sídlo mnohých celebrít a bohatých ľudí. Dostanete sa sem vlakom z Nice a cesta trvá asi pol hodiny. Miesta, ktoré stoja za návštevu, sú prístav plný jácht, kasíno Monte Carlo, ikonický Hôtel de Paris Monte-Carlo, Princov palác a Japonská záhrada.

Je pravda, že všetko v Monte Carle je trochu drahšie, ale je tu toľko vecí, ktoré môžete urobiť zadarmo, takže určite neoľutujete návštevu tohto mesta.

Rozhodne som sa zamilovala do Francúzskej riviéry a nemôžem sa dočkať, až sa tam vrátim. Dúfam, že sa vám článok páčil a určite si pozrite aj ďalšie články.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *