Hojdačka nad jazerom pri chate Patúch

Hojdačka nad jazerom pri chate Patúch

Ahoj! V dnešnom článku sa pozrieme na ďalšie zaujímavé miesto v okolí Žiliny. Ide o hojdačku nad jazerom, ktorá sa nachádza pri chate Patúch. Možno ste fotky z tohto miesta už videli na mnohých sociálnych sieťach, pretože táto hojdačka je momentálne veľmi populárnym miestom.

Poloha hojdačky

Ako som už spomenula, hojdačka sa nachádza pri chate Patúch. Táto chata sa nachádza kúsok od dediny Lietavská Svinná – Babkov. Pre lepšiu predstavu, vzdialenosť od Žiliny je necelých 15 kilometrov.

Do cieľa sa dá dostať jednoducho autom a taktiež tam premávajú autobusy z autobusovej stanice. Autom sa dostanete priamo k hojdačke a pri chate sa nachádza aj malé parkovisko, kde si môžete nechať auto. No ak si vyberiete autobus, budete si musieť urobiť menšiu prechádzku, aby ste sa dostali až k hojdačke.

Okolie hojdačky

Hneď pri hojdačke sa nachádza 4-hviezdičková chata, kde sa môžete ubytovať. Ja osobne som v tejto chate nikdy nebola, keďže toto miesto nie je extra ďaleko od môjho domova. No ak bývate na druhej strane Slovenska a chcete toto miesto aj tak navštíviť, určite zvážte ubytovanie práve v tejto chate.

Príroda v okolí hojdačky je nádherná, môžete sa pokochať skalami, rybníkmi a všetkým okolo. Samotná hojdačka sa nachádza nad jedným z dvoch jazier. V oboch jazerách sa chovajú ryby, takže tam platí prísny zákaz plávania.

Pred vyskúšaním hojdačky vám určite odporúčam si urobiť menšiu prechádzku okolo oboch jazier. Táto prechádzka vám nezaberie viac ako 15 minút a pri jazerách sú rozmiestnené lavičky, kde si môžete sadnúť a užívať si prírodu naokolo.

Hojdačka

Hojdačka poteší jednoznačne milovníkov adrenalínu, no všetci si podľa mňa prídu na svoje. Je zavesená na dvoch stromoch pomocou dlhých reťazí. Za ňou je menší kopec s úchytkami a schodmi, na ktoré môžete vyjsť a spustiť sa z väčšej výšky.

Ak nemáte radi extrémne výšky a rýchlosť, môžete sa húpať pomaly, ako na klasickej hojdačke. No ak sa nebojíte, určite odporúčam s hojdačkou vyjsť na vrch schodov, ktoré sú za ňou. Ak sa spustíte z úplného vrcholu, budete sa hojdať priamo nad jazerom a môžete sa kochať všetkým naokolo. No pri väčších rýchlostiach si dávajte pozor na nohy, aby ste nenarazili do drevenej konštrukcie pod hojdačkou.

Ideálne miesto na fotky

Ak ste človek, ktorý chce zdieľať svoj život na sociálnych sieťach, toto miesto bude pre vás raj. Hojdačka má nádherné okolie, ktoré bude vyzerať krásne na rôznych fotkách. Máte možnosť si urobiť fotky z rôznych uhlov, prípadne aj videá. Jediné čo k tomu potrebujete bude niekto, kto je schopný urobiť fotografa. Odporúčam ísť v skupinke a môžete sa striedať a každý bude mať svoje fotky.

No keďže je toto miesto fotogenické a populárne najmä medzi mladými, musíte sa pripraviť na fakt, že si na samotnú hojdačku budete musieť počkať. Hlavne ak na nej pred vami budú skupinky ľudí, ktorí si potrebujú urobiť rôzne fotky a videá na každú sociálnu sieť, čo majú. No kým budete čakať na uvoľnenie hojdačky, môžete si sadnúť na okolité lavičky – isto lepšie ako stáť v nejakom rade.

Záver

Toto miesto určite stojí za návštevu, či už s priateľom/priateľkou, rodinou alebo s kamarátmi. Zažijete adrenalín, pokocháte sa prírodou, prípadne odfotíte fotky. Jedinou nevýhodou je vysoká návštevnosť cez víkendy alebo voľné dni, preto by som určite zvolila menej rušné dni na návštevu, ak máte takú možnosť. No ak pôjdete aj cez víkend, hojdačka určite stojí za pár minút čakania, pretože budete mať zážitok, aký sa nedá získať hocikde.

Dúfam, že sa vám tento článok páčil a neváhajte si prečítať ďalšie z nášho blogu.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *