Key West

Key West

Key West je jeden z ostrovov Florida Keys, ktorý sa nachádza v štáte Florida. Je z jednou top destinácií na Floride. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, koralovými útesmi, fotogenickými budovami, obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a atmosférou, ktorú možno cítiť na celom mieste. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Aj keď je Key West celkom vzdialená a drahá destinácia, určite ju odporúčam navštíviť aspoň raz v živote.

Spôsoby, ako sa dostať na Key West

Na Key West sme išli autom z Miami po Overseas diaľnici (113 míľ dlhej). Najzaujímavejšie na tejto diaľnici je, že prechádzate cez dlhé mosty, ktoré spájajú ostrovy Florida Keys a sú postavené nad oceánom. V niektorých častiach sa možete cítiť ako na ceste, ktorá nevedie nikam, pretože nevidíte okolo seba žiadny ostrov. Len more. Cesta trvá približne 3 a pol hodiny. Aj keď sa na Key West dá dostať aj lietadlom alebo trajektom, rozhodne odporúčam sem ísť autom. Určite to bude nezabudnuteľný zážitok.

Prečo Key West?

1. Pláže

O ostrove Key West je známe, že má jedny z najkrajších pieskových pláží na svete. Počasie je teplé po celý rok, takže aj more je veľmi teplé. Pre ľudí, ktorí nenávidia plávanie v studenej vode ako ja, tak určite bude pre vás more v ideálnej teplote. Môžete tu stráviť celý deň, užívať si výhľad na nádherné tyrkysové more s oblohou bez jedného mraku a nádhernu prírodu. Key West taktiež ponúka úžasné západy slnka.

2. Možnosť dostať sa všade pešo

Ďalšou skvelou vecou na Key West je, že sa možete všade dostať pešo. Všetko sa nachádza veľmi blízko seba, takže všetko máte na dosah. Ak sa cítite unavení, vždy si môžete požičať bicykel a objavovať ostrov aj takto.

3. Centrum mesta

Ďalšia vec, ktorá sa mi na Key West okrem pláži páčila bol centrum mesta. Miesto, kde mesto ožíva. Hlavná ulica je vždy plná ľudí, či už miestnych alebo turistov, a práve to vytvára takú príjemnú atmosféru. Je tiež plná reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú fantastické jedlá a nápoje. Je to tiež ideálne miesto na nákupy. Ulice sú plné malých obchodíkov či butikov s oblečením.

4. História

Tento ostrov zohrával obrovskú úlohu počas občianskej vojny, takže je plný významných historických pamiatok, ako je dom Ernesta Hemingwaya, maják Key West a historický štátny park Fort Zachary Taylor.

5. Southernmost Point of the Continental U.S.A.

Taktieť musíte navštíviť Southernmost Point of the Continental U.S.A. Je to ukotvená betónová bója, ktorá označuje najjužnejší bod v USA. Nachádza sa presne 90 míľ od Kuby. Je to jedna z najnavštevovanejších atrakcií v Key West.

6. Národný park Dry Tortugas

Park sa nachádza 70 míľ západne od ostrova. Môžete sa k nemu dostať loďou alebo malým lietadlom. Nielenže nahliadnete do jeho histórie, ale užijete si aj okolitú prírodu a príjemné kúpanie či šnorchlovanie v nádhernom tyrkysovom mori. Musíte rátať s tým, že návšteva tohto parku vám zaberie celý deň.

Určite odporúčam navštíviť Key West aspoň raz za život. Bol to magický zážitok a určite to neoľutujete.

Dúfam, že sa vám článok páčil a nezabudnite si prečítať aj naše iné články.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *