Lyžiarske strediská, ktoré sa oplatí navštíviť

Lyžiarske strediská, ktoré sa oplatí navštíviť

Ahojte! Je piatok a tím Elvia Travel má pre vás nový článok. Dnes som si pre Vás pripravila článok o lyžiarskych strediskách, ktoré určite stoja za návštevu. Aj keď sa zimným športom nevenujem často, s pomocou mojej úžasnej kamarátky sme sa spolu pozreli na tie najlepšie lyžiarske strediská na Slovensku.

Jasná

Jasná. Najpopulárnejšie turisticko-športové centrum zimnej, ale aj letnej rekreácie. Nachádza sa v Nízkych Tatrách, v Demänovskej doline. Je najväčším i najznámejším lyžiarskym strediskom na Slovensku, ktoré by podľa môjho názoru mal každý aspoň raz navštíviť. Ak ste fanúšikmi alpského lyžovania, určite viete, že Jasná je známa aj v zahraničí, a to z dôvodu organizovania Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní.

Medzi najnavštevovanejšie lokality patrí Chopok (tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier). Jeho hlavnou dominantou je panoramatická terasa ponúkajúca unikátny, nezabudnuteľný výhľad. Stredisko sa člení na dve hlavné územia: sever (Liptov) a juh (Horehronie). Jasná ponúka takmer 50km zjazdoviek a 27 dopravných zariadení.

Ceny skipasov na 1 deň sa pohybujú od 49€ do 59€, záleží či si kúpite skipas online (vtedy je lacnejší) alebo si ho kúpite priamo v pokladni v stredisku. Odporúčala by som ho kúpiť vopred. Bude lacnejší a vyhnete sa čakaniu. Priamo v stredisku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení (od luxusných štvorhviezdičkových hotelov až po najvyššie položený hotel na Chopku). Počas zimných mesiacov premáva niekoľko liniek skibusov, ktoré vás dovezú priamo do strediska.

★★★★★

Za mňa Jasná dostáva určite 5 hviezdičiek. Je to jedno z najlepších lyžiarskych stredísk, ktoré som navštívila. Ponúkajú tam výborné služby, ich zjazdovky majú ideálne podmienky na lyžovanie a celková atmosféra je príjemná. Jediným mínusom by bolo dlhšie čakanie v rade cez víkend, z dôvodu veľkého záujmu ľudí o služby strediska.

Lyžiarske stredisko Martinské hole

Stredisko nachádzajúce sa priamo v srdci Slovenska, pri meste Martin. Winter Park Martinky sa nachádzajú vo výške 1456 m.n.m. a ponúkajú 12 rôznych zjazdoviek. Nájdete tu všetko, čo patrí k perfektnej lyžovačke. Priamo pri zjazdovke sú bufety s rýchlym občerstvením, kde sa môžete zastaviť, keď na vás príde hlad. Samozrejme nesmú chýbať reštaurácie, kde sa dá naobedovať. Tie môžete nájsť v hoteloch alebo v chatách v blízkom okolí. Všetky služby, ktoré stredisko ponúka sa nachádzajú priamo v ňom, takže nestrácate čas a môžete si lyžovačku užiť naplno.

Výhradne sa lyžuje na prírodnom snehu (samozrejme ak ho je dostatok počas zimných mesiacov). Cena skipasov na 1 deň sa pohybuje od 20€ do 35€. Horšie to je s prístupom do strediska, keďže cesta je jednosmerná, čo znamená, že premávka je riadená a hore alebo dole sa dostanete len v určitý čas.

★★★★★

Aj keď pre mnohých ľudí Martinky nemusia byť najobľúbenejším strediskom, pre mňa Martinky patria k mojim srdcovkám. Vďaka ich lokalite sa tu dostanem veľmi rýchlo, čo je veľké plus. Čakanie v radách je minimálne a pri krásnom slnečnom počasí máte nezabudnuteľný výhľad na Veľkú Fatru a Nízke Tatry.

Lyžiarske stredisko Roháče

Priamo v Tatranskom národnom parku v Západných Tatrách sa nachádza lyžiarske stredisko Roháče, so sedačkovou lanovkou, ktoré patrí medzi najvyššie položené lyžiarske strediská na Slovensku. V okolí sú upravované bežkárske trate. Roháče patria k najatraktívnejším lokalitám turistiky na Slovensku.

Vysoká nadmorská výška vytvára kvalitné podmienky na lyžovanie. Lyžiarska sezóna v tomto stredisku trvá od decembra do apríla, čo je najdlhšie spomedzi všetkých na Slovensku. Cena skipasu na 1 deň sa pohybuje od 30€ do 33€. V stredisku je taktiež dostatok stravovacích možností. Nájdete tu bufety s vonkajšími terasami, na ktorých si môžete vychutnať kávu, čaj a iné dobroty, ale aj samoobslužnú reštauráciu. Priamo v areáli sa tiež nachádza aj bezplatné parkovanie.

★★★☆☆

Krásne lyžiarske stredisko, no pre mňa jedno z tých ťažších, takže by som ho odporučila skôr skúseným lyžiarom. Treba sa pripraviť na dlhšie čakanie, pretože sa tu nachádzajú iba dve lanovky, a v prípade zlého počasia funguje iba jedna. 

Dúfam, že sa vám článok páčil a vidíme sa pri ďalších článkoch.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *