Niagarské vodopády

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády pozastávajú z troch vodopádov, ktoré sa nachádzajú na hraniciach Ontária v Kanade a štátu New York v USA. Najväčší z vodopádov je Horseshoe Falls, tiež známy ako Canadian Falls, ktorý sa rozprestiera na hranici oboch krajín. Tie menšie – American Falls a Bridal Veil Falls – sa nachádzajú v USA. Každú sekundu pretečie cez Niagarské vodopády približne 3160 tón vody.

Niagarské vodopády – Kanada

Pred niekoľkými rokmi som mala možnosť navštíviť Niagarské vodopády z kanadskej strany s mojou rodinou. Bohužiaľ nám nevyšlo pekné počasie. Celý deň pršalo a dosť fúkalo. Ale aj tak sme zažili úžasný výlet.

Pozdĺž vodopádov je chodník, ktorý ponúka nádherné výhľady na vodopády. Taktiež vedie k Niagara City Cruises. Lístok na osobu stojí $30. Celá prehliadka trvá približne 20 minút.

Určite odporúčam ísť na prehliadku loďou. Nielenže budete mať úžasný výhľad na American Falls a Bridal Veil Falls, ale dostanete sa aj do blízkosti vodopádu Horseshoe Falls. Ako náhle sa dostanete k vodopádu Horseshoe Falls, budete v nemom úžase. Určite vám prebehnú po tele zimomiravky z hluku a sily, ktorá vyžaruje z tohto prírodného zázraku. Buďte pripravení na to, že budete trochu mokrí. Dostanete avšak ochranné recyklovateľné pršiplášte. Loď sa tiež môže miestami trochu kývať, takže odporúčam sa niečoho držať.

Nachádza sa tu aj obchod, v ktorom si môžete kúpiť suveníry a lízatká vyrobené z populárneho javorového sirupu.

Po skončení prehliadky sme sa vrátili naspäť na chodník a išli sme k vodopádu Horseshoe Falls, aby sme ho mohli vidieť aj z vrchu. Vedľa vodopádu sa nachádza Múzeum histórie Niagarských vodopádov, v ktorom sa môžete dozvedieť niečo z histórie o vzniku vodopádov ale aj o ľuďoch, ktorí sa odvážili prejsť cez Niagarské vodopády na lane.

Každú večer je Niagara Falls Illumination šou, počas ktorej sú vodopády osvetlené žiarivými farbami s vizualizáciami, ktoré predstavujú východ slnka, západ slnka, dúhu a polárnu žiaru. Predstavenie trvá 5 minút a je trikrát počas pól hodiny. Sú rôzne časové programy predstavenia, ktoré závisia od času súmraku.

Taktiež si nenechajte újsť ohňostroj.

Pre fanúšikov adrenalínu určite odporúčam ísť na Zipline to the Falls, ktorá vás vezme na vzrušujúcu jazdu ponad vodopády.

Niagarské vodopády – USA

Štátny park Niagárske vodopády ponúka nielen úžasný výhľad na Niagarské vodopády, ale aj množstvo rôznych atrakcií.

Ak sa chcete dostať blízko vodopádov, choďte do Cave of Winds. Po klesnutí 175 ft do Niagara Gorge si môžete obzrieť vodopád z Hurricane deck.

Ďalším zábavným spôsobom, ako preskúmať vodopády, je ísť na prehliadku loďou Maid of the Mist.

Ak ste fanúšikom túry, určite si pozrite turistické chodníky cez okolie Niagarských vodopádov, ktoré vám umožnia preskúmať krásu vodopádov z iných častí.

Ešte som nemala šancu navštíviť Niagarské vodopády z americkej strany, ale ak sa mi v budúcnosti podarí navštíviť toto miesto znova, určite ho preskúmam aj z tejto strany.

Dúfam, že sa vám článok páči a nezabudnite si prečítať aj ďalšie naše články.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *