Orlando

Orlando

Orlando, Florida. Domov zábavných parkov známych po celom svete.

Hneď na začiatku letných prázdnin v roku 2018 som išla s mojou rodinou na dovolenku. Zbalili sme si kufre a leteli sme priamo z Viedne do Miami.

Po pristáti na letisku v Miami sme si požičali auto a cestovali sme priamo do Orlanda. Cesta autom väčšinou trvá viac ako 3 hodiny, ale nám to trvalo o 2 hodiny viac, pretože sme uviazli v premávke. V Orlande sme strávili niekoľko krásnych nezabudnuteľných dní.

Universal Studios

Prvý deň sme sa rozhodli navštíviť Universal Studios. Park je plný vzrušujúcich jázd, z ktorých každá je tematicky zameraná na nejaký film. Pred vstupom do parku musíte prejsť cez ulicu s kaviarňami, reštauráciami a obchodmi. Po príchode sem sme si kúpili Starbucks a pokračovali sme smerom do parku. Na konci uličky je veľký priestor odkiaľ sa dostanete do dvoch častí parku – Universal Studios a Universal’s Island of Adventure. Vstupenka do každého parku stojí $109. Priamo v strede sa nachádza socha slávneho loga Universal, a dovolím si tvrdiť, že každý by s ňou chcel mať fotku.

Ako náhle prejdete cez brány do parku, budete obklopení kolotočmi z každej strany. Každá jazda je v motíve rôzneho filmu, nemusíte sa však obávať, určite ste všetky filmy už videli. Od detských jázd až po tie najväčšie adrenalínové, istotne tu nájdete niečo vhodné pre vás. Konštrukcia jázd a technológie použité na nej sú skutočne dych berúce a presvedčivé, pretože sa budete cítiť, akoby ste boli v inej dimenzii. Moje obľúbené jazdy boli Hollywood Rip Ride Rockit, Revenge of the Mummy, The Simpson’s Ride a Harry Potter and the Escape from Gringotts . Na tieto jazdy sa určite oplatí čakať v rade.

Hollywood Rip Ride Rockit

Keď sa dostanete do časti parku venovanej Harrymu Potterovi, konkrétne na Grimmauldovo námestie so známym fialovým dvojposchodovým autobusom, určite choďte za tajnú stenu hneď vedľa. Po prejdení poza steny sa objavíte v Šikmej uličke. Vyzerá to, ako keby ste vstúpili priamo do filmu. Ulica je plná známych obchodov, ako je obchod u Ollivandera, ktorý predáva čarovné prútiky, Sugarplum’s Sweets Shop a Weasley’s Wizard Wheezes. Priamo uprostred na konci ulice je Gringott banka . Ak chcete vidieť jej interiér, musíte ísť Harry Potter and Escape. Čakanie v rade vedie cez túto banku.

V Šikmej uličke určite odporúčam zájsť do Deravého kotlíka. Predávajú tu rôzne jedlá, ako sú hamburgery, hranolky, kuracie sendviče či koláče. V celom okolí si môžete kúpiť slávny nápoj Ďatelinové pivo, ktorý musíte vyskúšať!

Ak chcete cestovať do Rokfortu aj naspäť, máte možnosť nastúpiť na Rokfortský express, ktorý vás prevezie medzi týmito dvomi miestami. Aby ste mohli medzi nimi cestovať, musíte mať kúpený lístok Park-to-Park ($164).

Universal’s Islands of Adventure

Náš druhý deň v Orlande sme strávili v Universal’s Islands of Adventure. Po ukázaní lístkov sme sa opäť ocitli vo svete plnom viacerých jázd v tematike kompletne iných filmých. Aj keď poobede žiaľ pršalo, aj tak sme strávili deň plný zážitkov. Ráno sme mali možnosť absolvovať rôzne jazdy, ako napríklad Doom’s Fearfall, Dudley Do-Right Ripsaw Falls a Skull Island: Reign of Kong.

Po obede sme sa konečne dostali k časti, na ktorú som sa z celého výletu tešila najviac. The Wizarding World of Harry Potter. Rokfort mi hneď na prvý pohľad vyrazil dych. Nemohla som uveriť tomu, že hrad i prostredie vyzerali presne tak isto ako vo filmoch. Rokville sa nachádza hneď vedľa Rokfortu, v ktorom môžete nájsť rôzne obchody a reštaurácie. Ako som už spomínala, aj tu môžete nastúpiť na Rokfortský express a odviezť sa do Šikmej uličky. Je potrebné zakúpiť si lístok Park-to-Park.

Tým, že Harry Potter je jeden z najatraktívnejších filmov, musíte počítať s tým, že budete dlho čakať na horskú dráhu Harry Potter and the Forbidden Journey. Počas státia v rada budete prechádzať cez priestory hradu v ktorom môžete obdivovať všetky prominentné časti Rokfortu.

Po niekoľkých hodinách sme sa rozhodli preskúmať ďalšie časti parku. Bohužiaľ začalo pršať, tak sme sa museli niekam schovať. Nechceli sme strácať čas len sedením a čakaním, kým prejde búrka, a tak môj ujo navrhol, aby sme išli na najbližší kolotoč, ktorý bol vo vnútri. Nevedeli sme, že ide o predstavenie o gréckych bohoch pre malé deti a keď sme sa to dozvedeli, už nebolo cesty späť. My, tínedžeri, obklopení malými deťmi a ich rodičmi. Neodporúčam sem chodiť.

Poslednú jazdu, ktorú sme stihli, bola Jurassic Park River Adventure. Potom znova začalo pršať, a preto sme bohužiaľ nestihli ísť na Incredible Hulk Coaster.

Disneyworld

Posledný deň sme strávili v Disneyworld, konkrétne v Magic Kingdom park. Disneyworld sa skladá z Disney’s Animal Kingdom, Disney’s Hollywood Studios, and EPCOT. Pár rokov dozadu som mala možnosť Disney’s Animal Kingdom ale v ostatných parkoch som nebola.

Navštíviť Disneyland je snom každého dieťaťa. Môžnosť vidieť filmy, čo ste kedysi pozerali ako deti, premenená na realitu a stretnutie s vašimi obľubenými postavami je naozaj magická skúsenosť.

Magic Kingdom je rozdelený do 6 častí – Adventureland, Frontierland, Liberty Square, Fantasyland, Tomorrowland a Main Street, U.S.A. Po vstupe do parku musíte prejsť cez Main Street, ktorá je plná obchodov, reštaurácií a kaviarní. Na konci Main Street stojí ten najkrajší magický hrad, aký som kedy videla. Cinderella. Od tohto piliera vedú rôzne cesty, ktoré vás dovedú do rôznych častí parku.

V Adventureland odporúčam ísť na jazdu Indiana Jones Adventure.

Predtým, ako prejdete cez Liberty Square postavené ako New Jersey v rozprávke Princezná a žaba, aby ste sa dostali do Fantasyland, choďťe na Splash Mountain a Big Thunder Mountain Railroad. Tieto sú jedny z mojich najobľúbenejších kolotočov. Ak sa rozhodneti ísť na Splash Mountain, očakávajte, že budete mokrí.

Vo Fantasyland môžete absolvovať rôzne kolotoče v tematike Disney klasických rozprávok, ako sú napríklad Peter Pan’s Flight, Mad Tea Party, and Seven Dwarfs Mine Train. Taktiež tu môžete zazrieť Rapunzel vežu z Na vlásku alebo hrady z rozprávok Malá morská víla a Kráska a zviera.

V Tomorrowland odporúčam ísť na Tomorrowland Speedway a Space Mountain.

Určite zostante v parku do neskorých hodín, aby ste neprišli o najkrajší magický ohňostroj. Pred začiatkom ohňostroja je zvyčajne sprievod na Main Street so všetkými postavami Disney. Ako lepšie ukončiť deň v Disneyworld ako si pozrieť úžasný ohňostroj.

Ohňostroj trvá okolo 15 minút. Tu je krátke video na ukážku.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *