Palm Springs

Palm Springs

Hľadáte pokojné a tiché miesto, kde by ste si mohli oddýchnuť? Ak áno, tak Palm Springs je to pravé miesto.

Palm Springs je púštne mesto nachádzajúce sa v údolí Coachella v Kalifornii, USA asi 177 míľ východne od Los Angeles. Mesto je známe tým, že celebrity a bohatí ľudia tu vlastnia svoje vily. Vďaka luxusným a prírodným kúpeľom s minerálnou vodou je toto ideálne miesto pre relaxačnú dovolenku. Skvelé miesto na hranie golfu, pretože golfové ihriská sú tu všade. Tenis je tu ďalším najpopulárnejším športom. V blízkosti Palm Springs sa každoročne v apríli koná známy festival Coachella.

Jednu vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že v Palm Springs môže byť neznesiteľne horúco. Určite odporúčam navštíviť toto mesto, keď je počasie znesiteľnejšie, pretože ak sem prídete počas najväčších horúčav, nebude sa vám chcieť odísť z vnútorných priestorov s klimatizáciou. Do Palm Springs som išla počas marca – apríla a už vtedy bolo neskutočne teplo. Každú chvíľu sme hľadali miesta, kde by sme sa mohli schladiť.

Ale ak plánujete navštíviť Palm Springs, určite odporúčam rezervovať si dom s bazénom, aby ste si mohli naplno vychutnať Palm Springs.

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete v Palm Springs robiť:

Centrum Palm Springs

Srdcom mesta Palm Springs je jeho centrum, ktoré je plné reštaurácií, barov, kaviarní a obchodov so suvenírmi. Je to taktiež skvelé miesto na nakupovanie. Pár minút od Palm Springs sa nachádza outlet s množstvom rôznych obchodov so známymi značkami.

Lanovka Palm Springs

Lanovka Palm Springs vedie viac ako dve míle pozdĺž útesov kaňonu Chino a trvá okolo 10 minút. Kabína sa pri ceste nahor otáča a ponúka úchvatné výhľady na údolie. Keď sa dostanete na stanicu Mountain, môžete preskúmať oblasť s vyhliadkovými plošinami, prírodovedným múzeom, obchodmi so suvenírmi, dvoma dokumentárnymi divadlami, reštauráciami a turistickými chodníkmi.

Múzeá

Pre milovníkov umenia toto mesto ponúka rôzne múzeá:

1 – Múzeum umenia v Palm Springs: súčasné maľby, sochy, umelecké sklo

2 – Letecké múzeum v Palm Springs: zbierka lietadiel z 2. svetovej vojny

Národný park Joshua Tree

Národný park Joshua Tree je domovom rôznych divých kvetov, rastlín a zvierat. Park je vzdialený menej ako hodinu od Palm Springs. Je tu veľa aktív, ktoré môžete robiť, ako sú napríklad turistika, cyklistika, horolezectvo alebo kempovanie. Ak sa tu rozhodnete kempovať, nebudete sklamaní, pretože park ponúka najjasnejšiu nočnú oblohu ideálnu na pozorovanie hviezd. Môžete si tu zarezervovať aj ubytovanie.

Kaňon Tahquitz

Kaňon Tahquitz sa nachádza 2 míle od Palm Springs. Ponúka nádherný výhľad na 60-metrový vodopád a pohľad do indiánskej histórie a kultúry.

Dúfam, že sa vám článok páči a nezabudnite si prečítať aj ďalšie naše články.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *