Paríž

Paríž

Ahojte! Elvia Travel je späť s ďalším článkom. Dnes vám poviem niečo o hlavnom meste Francúzska – Paríž. Toto mesto bolo na mojom bucket liste už roky a konečne som dostala príležitosť ho navštíviť minulé leto s rodinou. Tu je zoznam niektorých z najznámejších atrakcií, ktoré musíte v Paríži navštíviť:

1. Eiffelova veža

Jednou z najvýznamnejších pamiatok v Paríži je Eiffelova veža. Myslím si, že každý kto ide do Paríža určite navštívi toto miesto. Veža pozostáva z troch poschodí. Ak chcete ísť na Eiffelovu vežu, musíte si kúpiť lístok. Ceny sa pohybujú od 10 do 30 €. Závisí to od toho, aké poschodie si vyberiete a či chcete ísť po schodoch alebo výťahom. Ak sa bojíte výšok tak určite odporúčam ísť max na 2 poschodie a ísť výťahom. Ja som bola s rodinou na druhom poschodí a mali sme krásny výhľad na celý Paríž. Cestou tam sme išli výťahom, ale na ceste späť sme išli po schodoch, pretože sme chceli zastaviť na prvom poschodí. Odporúčam navštíviť vežu aj v noci, aby ste ju videli, keď je osvetlená.

2. Louvre múzeum

Ďalším miestom, ktoré rozhodne musíte navštíviť, je múzeum Louvre. V Louvri môžete vidieť veľa vecí. Od slávnej sklenenej pyramídy, obrazov a umeleckých diel vrátane slávneho obrazu Mona Lisa, gréckych sôch a predmetov zo starovekého Egypta alebo Ríma až po nádherné záhrady Louvru. Múzeum je otvorené každý deň v týždni okrem utorka. Vstupenky sú zadarmo pre všetkých do 26 rokov, ale ak máte 18-26 rokov, musíte sa preukázať občianskym preukazom.

3. Notre Dame

Notre Dame je stredoveká katedrála nachádzajúca sa v Paríži. Kvôli požiaru spred niekoľkých rokov je Notre Dame v procese rekonštrukcie, takže nemôžete ísť dovnútra. Jeho exteriérovú krásu si však môžete poobzerať aj zvonku. Veľmi blízko sú krásne kaviarne a kníhkupectvá. Ak radi čítate, určite odporúčam navštíviť známe kníhkupectvo Shakespeare and Company a tiež ich kaviareň.

4. Arc De Triomphe

Arc de Triomphe je orientačný bod nachádzajúci sa na slávnej ulici Champs-Élysées. Pamätník ctí tých, ktorí bojovali za Francúzsko počas francúzskej revolúcie. Ak chcete, môžete ísť na vrchol Arcu a mať nádherné výhľady nielen na Champs-Élysées, ale aj na celý Paríž. Ulica Champs-Élysées je plná rôznych obchodov a kaviarní.

Paríž je krásne mesto a nemôžem sa dočkať, kým sa tam vrátim opäť. Ako som povedala, tento článok je iba o miestach, ktoré musíte v Paríži navštíviť. O ďalších miestach, ktoré sa oplatí navštíviť porozprávam v inom článku.

Dúfam, že sa vám tento článok páčil a určite si pozrite aj ďalšie miesta na našej stránke.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *