Porovnanie dovolenkových destinácií v Bulharsku

Porovnanie dovolenkových destinácií v Bulharsku

Ahoj! Je tu opäť piatok a s ním aj ďalší článok. Keďže sa pomaly, ale isto blíži leto a s ním aj dovolenková sezóna, rozhodla som sa vám porovnať zopár populárnych dovolenkových miest v Bulharsku. Všetky tieto miesta som navštívila osobne a každé z nich má svoje vlastné čaro. Takže ak sa chystáte na dovolenku pri mori, určite dajte Bulharsku šancu.

Niečo málo o Bulharsku

Najskôr si povieme niečo o Bulharsku, aby ste mali predstavu, čo máte a nemáte čakať. Bulharsko je prímorská krajina, ktorá sa nachádza na Balkánskom polostrove. Medzi jej susedov patrí Srbsko, Severné Macedónsko, Grécko a Turecko a jeho východnú hranicu obmýva Čierne more.

Najideálnejšie počasie v Bulharsku je práve cez letné mesiace – júl, august. V tomto období je tam príjemné teplo a more je dostatočne zohriate na plávanie. Čierne more aj napriek tomu patrí k studenším moriam, takže určite nečakajte teplú vodu ako je napríklad v Červenom mori. No ak nemáte radi extrémne teploty, ale aj tak si chcete užiť chvíle pri mori, určite nebudete z Bulharska sklamaní.

Čierne more

Carevo (Tsarevo)

Malé mestečko na pobreží Bulharska. Mesto má okolo 7 tisíc obyvateľov a rozlohou môže pripomínať skôr dedinu, ako mesto. Nachádza sa približne 70 kilometrov od Burgasu, do ktorého lietajú pravidelne lietadlá aj zo Slovenska.

V meste sa nachádza viacero verejných pláží, kde si môžete prenajať vodné bicykle alebo lehátka. Taktiež sa v meste nachádzajú aj malé súkromné pláže, ktoré zvyčajne vlastnia hotely. A nájdete tu aj malý prístav, z ktorého chodia lode na okružné jazdy, no vopred si pozrite, v akom stave je more. Verte mi, nechcete sa plaviť s malou loďou po mori plnom vĺn.

V strede mesta sa nachádza malé centrum, kde nájdete zopár obchodov a stánkov, kde nakúpite všetko od potravín, cez suveníry až ku nafukovačkám. No ak máte radi nočný život, budete sa tu nudiť. Mesto je skôr určené pre ľudí, čo hľadajú pokoj a oddych.

Primorsko

Primorsko je ďalšie malé mesto, ktoré leží 50 kilometrov od Burgasu. V meste sa nachádzajú dve hlavné pláže (severná a južná), teda aspoň tieto dve poznám. My osobne sme chodili na severnú pláž. Prístup na pláž nie je vždy ideálny (v určitých miestach ju obklopujú menšie útesy), no pláž je veľmi pekná. Na pláži si môžete zaplatiť lehátka a slnečníky (ako na väčšine pláží) a taktiež tam nájdete rôzne vodné atrakcie (od vodných bicyklov, cez vodné skútre a ďalšie).

Ja som v Primorsku objavila taktiež aj jednu Bulharskú „špecialitu“, ktorú som si naozaj obľúbila a jedla som ju pravidelne. Išlo o veľký zemiak, ktorý bol plnený rôznymi vecami podľa výberu. Ak niekedy budete v Bulharsku, určite vyskúšajte.

Čo sa týka centra a nočného života, je o dosť lepší ako v Careve. Centrum nie je síce nejako extra veľké, no mesto ožíva v noci. V meste sa nachádzalo veľmi veľa kolotočov a samozrejme klasické obchody so všetkým (no tie sú asi všade). A taktiež som tam dostala najväčšiu cukrovú vatu v mojom živote (síce som bola menšia, no bola takmer polovica zo mňa :D).

Slnečné pobrežie (Sunny Beach)

Slnečné pobrežie je jedno z najpopulárnejších letovísk v Bulharsku. Nachádza sa 35 kilometrov od Burgasu a hneď vedľa neho je aj historické mestečko Nesebar, ktoré určite odporúčam navštíviť. V meste sa nachádza veľmi veľa hotelov a pozdĺž celého mesta sú pláže (súkromné aj verejné).

Najväčším lákačom tohto mesta je práve jeho nočný život a nákupná promenáda, ktorá je dlhá niekoľko kilometrov. Táto promenáda je plná rôznych obchodov a rôznych kolotočov. Nájdete tu naozaj všetko, čo vám napadne. Na plážach nesmú chýbať vodné atrakcie a ponúkajú tam dokonca aj parasailing.

Mesto je ideálne na večerné prechádzky po promenáde, alebo po pláži a nočný život tu naozaj prekvitá.

Pomorie

Posledné miesto na našom zozname je Pomorie. Nachádza sa necelých 20 kilometrov od Burgasu a má necelých 15 000 obyvateľov. Mesto je na malom polostrove, takže je obklopené plážami.

Centrum nie je veľké, no nájdete v ňom všetko potrebné, či už hľadáte zmenáreň, zlatníctvo alebo obchod so suvenírmi. Z centra sa môžete dostať do malého prístavu, alebo si môžete zvoliť prechádzku po pobreží, kde je vybudovaná v určitých častiach aj cesta.

Mesto na mňa pôsobilo pokojným dojmom, nočný život v ňom nebol bujarý. No ak hľadáte pekné mestečko, kde si užijete vašu dovolenku, Pomorie vás nesklame.

Záver

Tak a to je z môjho zoznamu všetko. Samozrejme som nezahrnula všetky dovolenkové mestá v Bulharsku, keďže som ich nenavštívila. No ak chcete zvážiť aj iné miesta, určite si pozrite Sozopol, Zlaté piesky, Varnu či Svätý vlas.

Tak a to je odo mňa na dnes všetko. Dúfam, že sa vám tento článok páčil a že som vás naladila na dovolenku v Bulharsku.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

One thought on “Porovnanie dovolenkových destinácií v Bulharsku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *