Socha Jánošíka a rozhľadňa Terchovské srdce

Socha Jánošíka a rozhľadňa Terchovské srdce

Zdravím všetkých našich čitateľov! V dnešnom článku sa pozrieme na dve turistické atrakcie, ktoré sa nachádzajú v Terchovej. Tieto miesta sa nachádzajú kúsok od seba, takže ich dokážete s prehľadom navštíviť behom jedného dňa.

Poloha atrakcií

Ako som už spomenula, tieto miesta sa nachádzajú v obci Terchová, ktorá sa je vzdialená približne 20 kilometrov od Žiliny.

Do Terchovej sa môžete dostať autobusom priamo z autobusovej stanice v Žiline alebo autom. Je už len na vás, ktorý spôsob dopravy si zvolíte. Ak pôjdete autom, môžete naraziť na menší problém s parkovaním a ak pôjdeme autobusom, budete si musieť urobiť menšiu prechádzku, aby ste sa dostali do cieľa.

Socha Jánošíka

Najskôr sa spoločne pozrieme na sochu Jánošíka, ktorá sa nachádza na menšom kopci a ponúka výhľad na okolie. Cesta k soche nie je náročná ani dlhá, nezaberie vám viac ako pár minút a zvládne ju naozaj každý.

Juraj Jánošík je známy slovenský zbojník, ktorý je považovaný za jednu zo slovenských legiend. Najčastejšie sa o ňom hovorí, ako o niekom, kto bohatým bral a chudobným dával. Nakoniec bol za jeho zločiny odsúdený na smrť a povesený na hák, ktorý doteraz môžete vidieť pod sochou.

Socha postavená na počesť tejto slovenskej legendy je majestátna a pýši sa na menšom kopci, takže ju uvidíte už z diaľky. Socha stojí na podstavci a okolo nej sa nenachádza takmer nič, takže vám nič nebude brániť vo výhľade.

Rozhľadňa Terchovské srdce

Táto rozhľadňa sa nachádza kúsok od sochy Jánošíka. Konkrétne sa nachádza na protiľahlom kopci, takže ponúka výhľad na samotnú sochu a takmer celú Terchovú. Výstup na rozhľadňu nepatrí medzi najnáročnejšie a mal by ho zvládnuť každý a cesta vám určite nezaberie viac ako 30 minút.

Okolo rozhľadne sú lavičky, stoly a zopár malých obchodov so suvenírmi a občerstvením.  Na okraji kopca je taktiež ikonické terchovské srdce, ktoré turisti využívajú na fotky.

Samotná rozhľadňa má 4 poschodia a ponúka naozaj krásny výhľad na všetky strany. No ak sa bojíte výšok a nemáte radi výstupy hore, výhľad si dokážete užiť aj z kopca, na ktorom je rozhľadňa postavená.

Výlet, ktorý vás nestojí takmer nič

Obe tieto atrakcie sú otvorené nonstop a vstupné je zdarma. Takže ak hľadáte zaujímavý výlet, za ktorý nechcete zaplatiť veľa peňazí, určite vám Terchovú odporúčam. Jediné, za čo budete musieť zaplatiť je doprava do Terchovej.

Zhrnutie

Na záver by som iba dodala, že vám odporúčam tieto miesta navštíviť. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie a nikto z Terchovej podľa mňa neodíde sklamaný.

Dúfam, že sa vám článok páčil a neváhajte si prečítať ďalšie na našej stránke!

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

One thought on “Socha Jánošíka a rozhľadňa Terchovské srdce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *