Súľovské skaly

Súľovské skaly

Určite ste si mohli všimnúť, že príroda je jedným z našich obľúbených miest a práve preto sme tu dnes s ďalším článkom, kde sa pozrieme na jedno veľmi atraktívne miesto, a tým sú Súľovské skaly.

Dostupnosť

Súľovské skaly sú výnimočným miestom i vďaka tomu, že sa k nim nevedia jedna, ale hneď niekoľko rôznych ciest z rôznych smerov. Tieto cesty sú zložitejšie, ale aj jednoduchšie pre menej zdatných turistov. Ja osobne som tu bola dvakrát, a preto mám odskúšané dve rôzne cesty. Stále mi však chýba navštíviť centrálnu časť, ktorou prechádza i náučný chodník. Cestou náučným chodníkom určite neprehliadnete skalné veže, strmé bralá a kamenné útvary, ktoré majú naozaj zvláštne tvary.

Dostanete sa tam z Považskej Bystrice cez Manínsku tiesňavu, z Bytče cez Súľov – Hradná, priamo z Rajeckej lesnej a obce Súľov, alebo po lesnej cestičke z Lietavy.

Súľovské skaly z môjho uhla pohľadu

Prvýkrát som Súľovské skaly navštívila na začiatku zimy asi pred dvomi rokmi. Autom sme prišli do obce Súľov a odtiaľ sme pešo prechádzali cez lúku i lesnú cestičku, ktorá nás doviedla k Roháčskemu sedlu a priamo k začiatku týchto skalnatých útvarov. Cesta trvala približne hodinu a pol, pretože sme išli pomalším tempom a vychutnávali si krásy prírody.

Druhýkrát som zvolila tiež veľmi jednoduchú cestu z Lietavy. Bola to lesná cesta, ktorá naozaj nebola veľmi náročná. Samozrejme nechýbali malé stúpania a kopčeky, ale bez toho by nebolo možné dostať sa na začiatok skál. Ako môžete vidieť, nie je problém, ak by ste chceli zobrať a vyvenčiť svojich domácich miláčikov.

Myslím si, že toto prostredie je naozaj krásnym miestom na krátky jednodňový výlet v prírode. Či už sa rozhodnete zvoliť jednoduchšiu cestu, alebo cestu turistickým chodníkom, určite neoľutujete. Kedysi som neobľubovala výlety v prírode, ale začínam prichádzať na to, že príroda je veľmi krásnym pokojným miestom, ktoré nám pomôže uniknúť pred každodennými problémami a realitou.

Ak by ste toto miesto navštívili, určite sa nám môžete pochváliť v komentári. Dúfam, že sa Vám článok páči a vidíme sa o týždeň!

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *