Viedeň

Viedeň

Hlavné mesto Rakúska, Viedeň, s očarujúcou architektúrou, s cisárskymi budovami, múzeami určite očarí každého cestovateľa. Viedeň som navštívila už niekoľkokrát, bola som tam znova nedávno a určite odporúčam každému navštíviť toto mesto.

Čo musíte navštíviť vo Viedni:

1. Palác Schönbrunn

Palác Schönbrunn je jednou z najvýznamnejších pamiatok vo Viedni, ktorú každoročne navštívia milióny turistov. Tento palác patril panovníkom rodu Habsburgovcov a slúžil ako ich letné sídlo. Za vlády Márie Terézie sa palác stal centrom súdneho a politického života.

Palác je denne otvorený od 9-17.00 hod.

Palác ponúka rôzne prehliadky cez jeho vnútorné priestory. Nahliadnete do času, keď tam žili panovníci. Budete sprevádzaný Audiosprievodcom, ktorý vám prevedie cez rôzne izby, súkromnými apartmánmi Františka Jozefa a Sisi a priestormi z obdobia vlády Márie Terézie. Určite odporúčam ísť aspoň na jednu prehliadku.

Za palácom sa nachádza obrovská záhrada. Vstup je zdarma.

2. Palác Hofburg

Palác Hofburg bol kráľovským centrom mesta a sídlom Habsburgovcov. Dnes sa v budove nachádzajú tri múzeá:

  1. Sisi múzeum – pohľad do Sisiných osobných vecí, ktoré ilustrovali jej osobnosť
  2. Cisárske apartmány – nahliadnutie do zimného sídla Habsburgovcov
  3. Silver Collection – zbierka predmetov s kultúrno-historickým významom

3. Stephansplatz

Stephansplatz je námestie pomenované podľa jeho najvýznamnejšej budovy – Stephansdom, ktorá sa nachádza v centre mesta. Mesto tu ožíva. Námestie je plné značkových obchodov, reštaurácií a kaviarní.

Stephansdom stojí uprostred námestia. Je to jeden z najvyšších katedrálov na svete. Jeho krásu môžete obdivovať nielen zvonku, ale aj zvnútra.

Viedeň je také krásne mesto a aj keď som tu bola už niekoľkokrát, stále je tu toľko vecí, ktoré musím preskúmať. Majte na pamäti, že toto nie je všetko, čo môžete robiť vo Viedni. Centrum mesta je plné ďalších významných historických budov a pamiatok, ktoré sú veľmi blízko seba, takže ich môžete navštíviť všetky za jeden deň.

Dúfam, že vám článok páčil. Nezabudnite si prečítať iné články od nás.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *