Vyhliadková veža Dubeň

Vyhliadková veža Dubeň

Dnes som si pre vás pripravila článok o známej vyhliadkovej veži, ktorá sa nachádza blízko centra mesta Žilina. Táto turistická atrakcia ponúka ľuďom stráviť čas v prírode a vychutnať si výhľad na celé mesto. Ja osobne som vyhliadku navštívila dvakrát, bolo to síce v zimných mesiacoch, ale i vtedy je prístup k nej pomerne jednoduchý.

Kde sa táto vyhliadka nachádza?

Táto špeciálna i unikátna drevená vyhliadka sa nachádza nad mestom Žilina. Nevedie k nej len jedna trasa, ale rovno tri. Najjednoduchšie je dostať sa k nej z mestskej časti Žilina – Zádubnie. Neďaleko autobusovej zastávky sa nachádza cesta k lúke, po ktorej treba pokračovať cez les. Cesta je označená turistickými značkami, čiže sa s určitosťou nestratíte. Ďalšia trasa vedie z mestskej časti Žilina – Zástranie, touto cestou som však ešte nešla.

Pokiaľ ste prišli autom a chcete zaparkovať a pokračovať na vyhliadku, ja osobne by som odporučila ísť po cestičke, ktorá vedie z mestskej časti Budatín. Je možnosť dole zaparkovať a potom podľa turistických značiek ísť cestou rovno k vyhliadke. Táto trasa vám nezaberie určite viac ako 35 minút.

Niečo zaujímavé o nej

Ako som už spomínala nachádza sa nad Žilinou, konkrétnejšie na vrchu Dubeň, ktorý má nadmorskú výšku 613 m. n. m. Celá je postavená z kovovej konštrukcie, ktorú dotvárajú prvky dreva. Vyhliadka má 10 poschodí a výhľad z nej je naozaj impozantný. Samozrejme, ak sa bojíte výšok, na vašom mieste by som nešla na najvyššie poschodia. Práve aj pre takých ľudí, čo majú pred výškami rešpekt je dole umiestnené sedenie pozostávajúce z lavičiek, kde si môžu ľudia posedieť a oddýchnuť si.

Keďže ide o atrakciu, ktorá sa nachádza na vrchu uprostred lesa, je otvorená celoročne. Či je zima, či prší alebo je teplo.

Moja osobná skúsenosť

Ako som už vyššia spomínala, navštívila som vyhliadku dvakrát a to v zimných mesiacoch. Prvýkrát som bola na vyhliadke asi 2 roky po jej otvorení a vychutnala si koniec starého a začiatok nového roka. Musím povedať, že výhľad stál naozaj za to i keď bola tma a o pol noci som mala možnosť vidieť nesmierne veľa ohňostrojov z rôznych častí mesta. Bolo to naozaj nádherne a nikdy na tento zážitok nezabudnem. Išli sme vtedy po tme cestičkou zo Zádubnia, bolo vtedy ťažké všímať si všetky turistické značky, ale nakoniec sme to všetko zvládli.

Druhýkrát som bola na vyhliadke tesne po novom roku. Bolo veľmi veľa snehu a pršalo, takže cesta bola o trochu náročnejšia. Výhľad tentokrát nebol taký jasný, pretože bolo hmlisto, ale beriem to pozitívne, aspoň som nesedela doma a vydala sa na prechádzku do prírody. V ten deň som sa ešte vybrala aj na rozhľadňu v Divinke, o ktorej si môžete prečítať článok na našom blogu.

Dúfam, že sa vám článok páčil a nezabudnite si prečítať aj iné zaujímavé články, ktoré u nás môžete nájsť.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

One thought on “Vyhliadková veža Dubeň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *