ZOO kontakt – život zvierat zblízka

ZOO kontakt – život zvierat zblízka

Ahoj! Dnes som si pre vás pripravila tip na výlet, ktorý zaručene poteší celú rodinu. Pozrieme sa spolu na kontaktnú ZOO v Liptovskom Mikuláši.

Poloha a prístupnosť

Ako som už spomenula, ZOO kontakt sa nachádza v Liptovskom Mikuláši, konkrétne hneď vedľa aquaparku Tatralandia. V blízkosti sa taktiež nachádza Heliport Liptov známy najmä domom, ktorý je celý otočený hore nohami.

Do ZOO sa dá dostať autom a s parkovaním by nemal byť veľký problém, nakoľko pri Tatralandii sa nachádza veľké parkovisko. Taktiež sa do ZOO dostanete autobusom priamo z autobusovej stanice v Liptovskom Mikuláši. Autobusová stanica je hneď vedľa vlakovej stanice, takže by ste nemali mať problém s orientáciou. No ak si zvolíte cestu autobusom, poriadne si pozrite aké spoje idú, inak si budete musieť spraviť do ZOO dlhšiu prechádzku (konkrétne 3,4 km, čo zaberie okolo 45 minút).

Vstupné a atrakcie

Vstupné je o niečo drahšie ako v iných ZOO, no myslím, že vás ZOO nesklame a získate zážitok na celý život. Vstupenka stojí 13 € na osobu, no nezúfajte, pretože v cene máte okrem kontaktu so zvieratami aj rôzne ďalšie atrakcie.

V cene vstupného je zahrnutý park miniatúr, v ktorom nájdete mini verzie svetovo známych stavieb, zrkadlové bludisko, kolotoč, vláčik, Jazierkovo, kostolík na Anjelskom vŕšku a mnoho ďalších. A v cene je samozrejme aj to, pre čo sa väčšina ľudí túto ZOO rozhodla navštíviť – kontakt s niektorými zvieratami.

Zvieratá zblízka

V ZOO nájdete veľmi veľa druhov zvierat. Máte možnosť vidieť napríklad mačky, lamy, pštrosy, korytnačky, rôzne druhy vtákov, levy, tigre, kengury a mnoho ďalších. Pre viac informácií o zvieratách v ZOO vám určite odporúčam navštíviť priamo ich stránku (odkaz tu).

Čo sa týka kontaktu so zvieratami, je povolený iba pri určitých druhoch zvierat. Určite nečakajte na to, že si budete môcť pohladkať tigra či leva, pretože by to bolo moc nebezpečné. No menej nebezpečné zvieratá sa pohladkať dajú a verte mi, že kontakt s nimi sa vám zaručene bude páčiť.

Ja som túto ZOO navštívila nedávno, mimo sezóny, takže sme pri vstupe dostali harmonogram s časmi, kedy sú chovatelia pri jednotlivých druhoch zvierat. Ak tento plán dostanete, odporúčam sa v ZOO pohybovať podľa neho. No je možné, že v letných mesiacoch sú chovatelia pri zvieratách stále (túto informáciu vám však neviem ani potvrdiť, ani vyvrátiť).

Ktoré zvieratá môžete pohladkať?

Táto otázka zaujíma každého potencionálneho návštevníka tejto ZOO. Máte možnosť ísť ku papagájom, zajacom, korytnačkám, menším druhom vtákov, plazom, mačkám, veveričkám, kengurám a ďalším.

Ja osobne som bohužiaľ nestihla ísť ku všetkým zvieratám v ZOO, pretože ma trošku tlačil čas. No stihla som si chytiť papagáje, zajace, mačky, veveričky, korytnačku a od medveďov ma oddeľoval len elektrický plot.

Popri osobnom kontakte vám chovatelia porozprávajú mnohé zaujímavosti o danom druhu zvierat, čo je za mňa určite plus. No ak čakáte klasickú ZOO plnú náučných tabúľ s informáciami o zvieratách, sklamem vás, ale budete musieť hľadať ďalej.

Moja skúsenosť zo ZOO

Ako milovník zvierat som si určite prišla na svoje. Prvýkrát v živote po mne liezli veveričky alebo papagáje, prvýkrát som pohladkala korytnačku, čo váži pomaly 30 kíl a mnoho ďalšieho.

Vidieť tieto zvieratá z iného uhľa pohľadu je určite zážitok na celý život a odporúčam vám toto miesto navštíviť.

Ak by som toto miesto navštívila niekedy znova, určite by som si vyhradila na návštevu viac ako dve hodiny, pretože to pre mňa bolo naozaj málo a bohužiaľ som nestihla vyskúšať všetko. Rada pre vás: určite počítajte s tým, že takáto návšteva vám zaberie minimálne polovicu dňa. A taktiež by som sa hneď od začiatku riadila harmonogramom. Vyhnete sa tak zmätku pri návšteve a budete vedieť kedy môžete ísť ku konkrétnym druhom zvierat.

Zhrnutie

Toto miesto zaujme naozaj každého, či už idete na výlet s malými deťmi alebo seniormi. Je to jedno z mála miest na Slovensku, ktoré ponúka takúto skúsenosť a určite to podľa môjho názoru stojí za to.

Ak by ste si chceli urobiť viacdenný výlet, určite vám odporúčam navštíviť Tatralandiu, kde sa môžete vyblázniť vo vode, či si vychutnať chvíľku relaxu. A určite zvážte aj návštevu Heliportu Liptov, kde môžete vidieť modely vrtuľníkov či lietadiel a domček hore nohami.

Tak a to je odo mňa na dnes všetko a budem sa na vás tešiť pri ďalších článkoch!

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *