ZOO Bojnice

ZOO Bojnice

Hľadáte miesto na nenáročný jednodňový výlet s rodinou? Pomaly prichádza jar, a preto si myslím, že práve návšteva zoologickej záhrady by mohla byť tou správnou voľbou. Zoologická záhrada v Bojniciach je najstaršou zoologickou záhradou na celom Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená už v roku 1955. Nachádza sa v krásnom prostredí okolo Bojnického zámku. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto ZOO určite čítajte ďalej!

Prístupnosť

Nachádza sa na strednom Slovensku v blízkosti mesta Prievidza, hneď vedľa Bojnického zámku, ktorý je celosvetovo známy. Do ZOO sa dá dostať viacerými dopravnými prostriedkami. Prvá a najpohodlnejšia možnosť je cestovať autom. Je to síce finančne náročnejšie, ale nemusíte byť časovo zaviazaní autobusovými alebo vlakovými spojmi. V areáli sa nachádza aj parkovisko určené pre návštevníkov. Ako som spomínala vyššie, do Prievidze i priamo Bojníc sa dostanete aj autobusom alebo vlakovými spojmi. Ak ste študenti, odporúčala by som využiť bezplatnú vlakovú dopravu.

Niečo o faune

ZOO Bojnice sa prezentuje jedinečnou kolekciou zvierat z celého sveta. Nájdete tu viac ako 360 rôznych druhov, z ktorých sa tu vyskytuje viac ako 2700 exemplárov. Niektoré druhy zvierat sa tu nachádzajú ako v jedinej ZOO na Slovensku. V rámci ochrany zvierat ZOO dlhodobo spolupracuje na projektoch týkajúcich sa záchrany ohrozených druhov živočíchov na Slovensku, ale aj v celej Európe. ZOO týmto ohrozeným druhom i zvieratám v núdzi poskytuje domov.

Ktoré zvieratá tu môžete nájsť?

Tieto zvieratá sa delia do niekoľko pavilónov. Najznámejší pavilón je pavilón slonov, ktorý bol postavený už v roku 1984. Odvtedy prešiel niekoľkými rekonštrukciami a modernizáciou na chov niekoľko druhov zvierat a dnes vyzerá naozaj krásne. Okrem slonov tam žijú aj surikaty či korytnačky.

Okrem pavilónu slonov sa tu nachádza aj náučný chodník vsadený do lesného prostredia, kde počas prechádzky uvidíte výbehy vlkov, rysov a menších šeliem, klietky i voliéry pre vtáky, výbehy pre kozorožcov či jeleňov.

V celej ZOO máte možnosť navštíviť detskú ZOO, kde uvidíte expozíciu domácich zvierat ako napríklad kozy, ovce, poníky či somáre. Cestou uvidíte vodné vtáctvo, pavilón šeliem (tigre, levy), pavilón opíc, vivárium (expozícia žiab, terária s hadmi, akvárium s rôznymi druhmi rýb) či motýliu záhradu.

Okrem zvierat tu však nájdete aj veľa reštaurácií a bufetov, v ktorých sa môžete občerstviť, keď na vás príde hlad. To isté platí aj o rôznych mini obchodíkoch so suvenírmi, či atrakciami pre deti, ako napríklad kolotoče a skákacie hrady.

Cenník

Vstupné pre dospelú osobu stojí 8 €. Samozrejme, ZOO poskytuje aj zvýhodnené vstupné v hodnote 4€ pre deti do 15 rokov, študentov, dôchodcov či držiteľov ZŤP preukazu. Taktiež ZOO ponúka aj možnosť predplatiť si vstup so sprievodcom, ktorý vám okomentuje celú prehliadku.

Moja osobná skúsenosť

Bojnickú ZOO som navštívila hneď niekoľkokrát a musím povedať, že nikdy som odtiaľ neodchádzala sklamaná. Vždy keď som tam prišla bolo niečo zrekonštruované, takže pravidelne modernizujú pavilóny zvierat či atrakcie naokolo. Prostredie i atmosféra sú príjemné a určite by som toto miesto odporúčala navštíviť hlavne rodinám s deťmi. Ak by vám zvýšil čas, určite by som odporúčala poprechádzať sa po okolí zámku, či navštíviť tento zámok aj zvnútra.

close

WANT TO KNOW MORE?

SIGN UP TO RECEIVE ALL OF THE NEW INFORMATION ABOUT OUR WEBSITE!

Read our [link]privacy policy[/link] for more info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *